All rights reserved for U9 a.s.
Zatvoriť
Vyhľadať

Dražobný manuál

22.03.2022  |  Často kladené otázky

Dražobný manuál

Komicky podaný krátky obrazový manuál ako to prebieha na dražbe :)

1. Je čas vyriešiť moju bytovú otázku.

Kamarát mi spomínal, že najlacnejšie nehnuteľnosti sa dajú kúpiť na dražbe v spoločnosti U9. Všetky ponuky si jednoducho vyhľadám na stránke www.U9.sk.

2. Zavolám U9.

Slečna na druhom konci linky mi ochotne poradí a poskytne všetky informácie o nehnuteľnosti. Má príjemný hlas... vysvetlí mi čo je to dražba, ako dražiť a odporučí mi zúčatsniť sa obhliadky s regionálnym zástupcom spoločnosti U9.

3. Obhliadky sa konajú v dvoch oficiálnych termínoch.

Ach to nie, akurát vtedy idem s chalanmi do Tatier. Nevadí, spoločnosť U9 mi dohodla mimoriadnu obhliadku. Nehnuteľnosť je presne podľa mojich predstáv, ešte si musím preveriť právny stav a zistiť ako to na dražbe vlastne funguje.

4. Všetky potrebné informácie nájdem v oznámení o dražbe.

Ak sa chcem dražby zúčastniť musím si so sebou doniesť občiansky preukaz a ak chcem dražiť na firmu, výpis z obchodné registra. Nesmiem zabudnúť ani na zloženie zábezpeky, ktorú pošlem na účet dražobníka alebo ju donesiem v hotovosti pred dražbou. Keď budem na dražbe úspešný nehnuteľnosť nadobudnem bez ťiarch, takže sa nemusím báť , že by na mňa prešli nejaké dlhy po pôvodnom vlastníkovi. Fúúú to mi odľahlo.

5. Je tu deň D. Na dražbu prídem aspoň 30 minút pred jej začatím.

Zložím zábezpeku a vypíšem si prehlásenie účastníka dražby. Od dražobníka si preberiem dražobný terčík a usadím sa. Účastníkov je viac, bude to boj... Do miestnosti vstupuje licitátor spolu s notárom, ktorý dražbu osvedčí a spíše o nej notársku zápisnicu. Licitátor otvára dražbu, oboznámi nás s predmetom dražby, najnižším podaním, čiže cenou na ktorej sa dražiť začína, s minimálnym prihodením teda sumou o akú je najnižšie podanie potrebné vždy navýšiť a že podania robíme zdvihnutím dražobného terčíka a oznámením sumy nášho podania. Štartujeme... Terčíky sa začínajú dvíhať, cena sa zvyšuje. „15.000 EUR“ zakričím a zdvihnem dražobný terčík. Po mne už nikto podanie nespraví. „Po prvé...po druhé...po tretie“ licitátor buchne kladivkom a udeľuje mi príklep. Hurá je zo mna vydražiteľ. Aj keď cena narástla stále som ušetril a koniec koncov je to predsa dom mojich snov.

6. Vydražiteľ už som.

No na to aby som sa stal vlastníkom musím ešte doplatiť rozdiel medzi cenou dosiahnutou vydražením a zloženou zábezpekou. Mám na to 15 dní takže času dosť, ale načo otáľať veď ja už chcem bývať. Idem rovno do banky a cenu doplatím. Prepis na katastri zabezpečí dražobník takže sa fakt nemusím o nič starať.

7. Odovzdanie nehnuteľnosti zorganizuje U9.

Podpíšem protokol a bývalý vlastník mi odovzdá kľúče. Už sa len nasťahovať...

8. Tak toto bolo naozaj jednoduché...

Mám krásny domček a ušetril som kopu peňazí, ktoré môžem použiť na jeho zariadenie. Počkať...nechcel si aj Jozef kúpiť nový dom? Haló? Jožko? Choď na internet a zadaj www.U9.sk

Podobné